Як лікуватися кольором?

/Files/images/аршш.jpegЛікувати хвороби можна кольором, Якщо немає апетиту - купіть помаранчевий посуд, а якщо дратуєтеся - дивіться на зелене. Про лікувальні властивості світла знали в стародавньому Китаї, Єгипті, Індії. Та й вітражі в середньовічних європейських храмах були зроблені так, що світло крізь них переломлювався по-особливому, впливаючи на прихожан цілюще. В кінці 19 століття були відкриті лікувальні властивості ультрафіолету, потім вчені довели, що кожен з кольорів спектру впливає на наш організм певним чином. Так почала розвиватися наука кольоротерапія. /Files/images/image009.jpg«Кольоротерапія розкриває наші здібності до сприйняття. Це один з найбільш ефективних методів лікування психосоматичних захворювань Колір - це електромагнітні хвилі різної довжини. Око вловлює таку хвилю, передає імпульс до головного мозку. При цьому одні кольори діють збуджуюче, а інші пригнічують нервову систему, дають «команду» активності, або, навпаки, відпочинку. Це впливає на роботу всіх систем організму. Але не тільки за допомогою очей колір впливає на нас. Електромагнітне випромінювання проникає крізь тканини тіла, викликаючи вібрацію в клітинах. Тому використовувати лікування кольором можна навіть людям з поганим зором. Впливати на людину кольором можна різними способами: за допомогою одягу, візуалізації кольору, за допомогою спеціальних ламп, кристалів. Навіть коли ми їмо улюблену їжу, ми наповнюємо організм певними колірними вібраціями. За допомогою кольору можна займатися профілактикою і полегшувати перебіг хвороби. Щоб підібрати колір, який необхідний саме вам, потрібно звернутися до кольоротерапевта. Як же впливають на людину основні кольори.

Червоний/Files/images/imagesнл.jpeg

Фізіологічний вплив. Стимулює нервову систему і кровообіг, викид адреналіну, збільшує сексуальність. Допомагає при зниженому артеріальному тиску, анемії, застуді (в минулі століття хворим скарлатиною було прийнято обмотувати горло червоним шарфом).

Психологічний вплив. Дає впевненість, почуття безпеки, формує риси лідера. Допомагає при депресії, страху, подоланні інерції. Покращує настрій і зміцнює волю. Не рекомендується запальним людям, а також тим, хто схильний до агресії. Зловживання червоним може привести до перезбудження нервової системи, хвилюванню, головного болю.

Протипоказання: при підвищеному тиску.

Помаранчевий

Фізіологічний вплив. Пробуджує апетит, сприяє травленню і засвоєнню корисних речовин. Тому дуже добре використовувати помаранчевий колір в сервіровці столу, оформленні кухні.

Психологічний вплив. Заряджає енергією, знімає неприємний осад, допомагає переосмислити важкі життєві ситуації, підштовхує до прийняття важливих рішень. Допомагає при нудьзі, апатії. Налаштовує на оптимізм. Але не перестарайтеся: якщо у вас в житті все відмінно, оранжевий колір може вас розслабити, занурити в лінь.

Протипоказаний: при підвищеній нервовій збудливості.

Жовтий/Files/images/шщ шх.jpeg

Фізіологічний вплив. Корисний для пам'яті і травної системи, покращує функцію жовчного міхура, тому показаний при запорах. Також допомагає зняти симптоми нервового виснаження.

Психологічний вплив. Знімає негатив, дає впевненість, підвищує сприйнятливість до нового, стимулює творчість, дисциплінованість, допомагає сконцентруватися. Жовтим добре прикрашати кімнату до прийому гостей - тоді вони будуть відчувати себе розкуто. Можна використовувати жовтий і в дитячій, так як цей колір підвищує допитливість. Але враховуйте, що надлишок жовтого діє на дитину збудливо, а також може розвинути нетерпимість до чужої думки.

Протипоказаний: при безсонні і хворобах шлунка.

Зелений/Files/images/олр.jpeg

Фізіологічний вплив. Нормалізує діяльність нервової системи, допомагає регенерації кісток і тканин, має антисептичні властивості. Застосовується при головних болях, хворобах серця і легенів, застудах.

Психологічний вплив. Сприяє гармонії, розташуванню до інших людей. Робить врівноваженим, знімає негативні емоції, агресію, внутрішню скутість. Але якщо вам потрібно провести день активно, приймати багато рішень, не варто милуватися зеленим - він розслабляє. Прагнення уникати зеленого може говорити про незадоволення своїм емоційним станом.

Протипоказаний: при жовчно-кам'яній хворобі.

Блакитний

Фізіологічний вплив. Лікує безсоння. Має протизапальну дію. Допомагає при підвищеному артеріальному тиску, ларингіті, опіках, мігрені. У дітей полегшує перебіг свинки, кору і прорізування зубів.

Психологічний вплив. Допомагає зосередитися на внутрішньому світі, сприяє споглядальності, стимулює появу нових ідей. Допомагає дітям позбутися страхів, зменшує схильність до грубості й жорстокості. Але зловживання може привести до/Files/images/полдрл.jpeg стомлення, печалі і пасивності.

Протипоказаний: людям з поганим апетитом.

Синій

Фізіологічний вплив. Показаний при кровотечах, безсонні, ангіні, ревматизмі. Знімає біль. Його надлишок може негативно вплинути на ендокринну систему.

Психологічний вплив. Проганяє тривогу, розвиває інтуїцію, очищає мислення, допомагає заглибитися в себе. Знімає напади істерики, м'язову напругу. Допомагає недовірливим, неспокійним, напруженим дітям. Зловживання може викликати тривогу і пригніченість.

Протипоказаний: людям із сезонними депресіями, при апатії.

Фіолетовий

Фізіологічний вплив. Допомагає при запальних процесах, заспокоює нервову систему, поліпшує сон.

Психологічний вплив. Фіолетовий допомагає при психічних порушеннях, запаленнях. Пробуджує прагнення до духовного зростання. "Передозування" загрожує тугою і депресією.

Протипоказаний: при сильній сугестивності, психічних розладах.

Кольоротерапію в домашніх умовах можна використовувати самостійно.

Способів декілька.

/Files/images/алал.jpeg Замість спеціальних професійних приладів застосовують лампу з кольоровими фільтрами або з шматочками кольорового (вітражного) скла. Такі лампи використовують для театрального освітлення, і придбати їх можна в магазині театрального реквізиту.

• Накладають на шкіру спеціальну кольорову плівку і направляють на неї промінь від кишенькового ліхтаря.

• Використовують колірну добавку для ванни. Наша шкіра сприйматиме через воду найдрібніші коливання кожного кольору.

• Так само діє і кольоровий одяг./Files/images/ангщаз.jpeg

• Постарайтеся при облаштуванні місця, де ви протягом дня проводите більше всього часу, використовувати стимулюючі тони. Іноді буває досить повісити картину або поставити невеликий предмет, колір якого дозволить вам заряджатися новою енергією.

• Кожного разу, коли вам вдається побути наодинці, практикуйте візуалізацію. Уявним пензлем пофарбуйте приміщення, в якому ви знаходитеся в даний момент, в приємний для вас колір і зануріться в блаженний стан. Через деякий час ви відчуєте прилив сил або, навпаки, приємне розслаблення.

Нестандартні методи психологічної допомоги: кольоротерапія

Окрім безпосереднього використання кольору існують психологічні, дуже дієві, техніки кольоротерапії - методу психологічного лікування з метою розслаблення, зняття стресів, підняття настрою та тонусу за допомогою кольорів. В своїй книзі „Магія кольору” Ліліан Бондс описує декілька дуже цікавих технік допомоги собі за допомогою кольору.

"Райдужний тонік"

Це чудовий спосіб підбадьоритися, підняти настрій та тонус.
Влаштуйтесь якомога зручніше і зробіть глибокий вдих і видих.
Уявіть собі світле блакитне небо з райдугою від краю до краю.

/Files/images/рро.jpeg Сконцентруйтесь на червоній лінії. Уявіть як вона починає вібрувати, віддаляється від райдуги і наближується до вас у вигляді червоної хмаринки. Коли ця хмарка досягне вас, воно розсипається на рубінові кристали і сиплеться на вас. Кристали торкаються шкіри і перетворюються у краплі води, вона просочується всередину і наповнює ваше тіло рубіновим кольором.

Коли ви відчуєте, що тіло наситилося кольором, зайва волога вирветься назовні і скоро розсіється.

Повторіть теж саме з наступною та всіма іншими кольоровими лініями райдуги. Зовсім не обов'язково, до речі, відразу використовувати увесь кольоровий спектр, можна обмежитися декількома. Поглинання різних кольорів може займати різний час, якщо один колір ви поглинаєте набагато довше інших, зверніть увагу, що несе цей колір і чого, власне, вам не вистачає, оскільки саме його ви поглинаєте так довго.

"Зоряне дихання"

За допомогою цієї техніки можна вилікуватися від болі будь-якого походження, тривоги, страху, поганого настрою. Перед тим як приступити до виконання цієї техніки визначтесь з тим, який саме колір вам зараз потрібний.
Сядьте якомога зручніше, а краще - приляжте.
Уявіть синє небо, засіяне зорями.
Оберіть одну зірочку - вона тепер належить вам.
Виберіть колір необхідний для зцілення.
Включіть зірочку, нехай вона засвітиться цим кольором. Кольоровий промінь широкий, він все довкола заповнює своїм сяйвом. Вдихніть на раз-два-три, уявляючи, що ви вдихаєте кольорове повітря. Повітря, проникаючи через ніс, заповнює усе ваше тіло, спробуйте побачити та відчути це. Вдихати бажано саме носом.
Затримайте дихання, порахувавши до трьох.
Видихніть на раз-два-три.

Ще двічі повторіть дихальний цикл.

Якщо ви хочете, наприклад, позбутися від болю місцевого характеру, то направте кольоровий потік до хворого органу або частини тіла. До речі, ця техніка дуже корисна під час пологів. А також, для заспокоєння перед виходом на сцену або під час екзаменів. Також насичуватися кольорами ви можете просто вживаючи їжу потрібного кольору.

Кiлькiсть переглядiв: 1888